​Позовна заява про стягнення аліментів: секрети успіху

Як правило, позовна заява про стягнення аліментів подається, якщо батько, який доглядає за дітьми, хоче отримати фінансову допомогу від іншого з батьків, який добровільно не забезпечує дітей. До позовної заяви слід долучити низку документів - копії та довідки. Ми радимо, як виконати всі формальності.

Відповідно до чинного законодавства ви можете звернутися до суду з вимогою про утримання, якщо діти залишаються під вашим піклуванням після розлучення (або після розлучення з вашим партнером), а інший батько не платить за них добровільно. Першим кроком у отриманні грошей є подання позову про встановлення аліментів. Ми радимо вам, як це зробити поетапно.

Що повинна містити позовна заява?

У заяві на аліменти на дитину ви повинні надати:

місце та дата;

адреса суду, до якого адресована заява;

дані дитини (ім’я та адреса) та ваші дані як їх законного представника;

дані про те, що батько не платить за утримання дитини (ім’я та адреса);

щомісячна сума аліментів, на яку ви подаєте заявку;

дата сплати грошей, наприклад, до 10 числа кожного місяця та спосіб їх виплати;

обґрунтування - опис обставин, що пояснюють, чому ви подаєте заявку на утримання;

інформація про вкладення та докази;

підпис.

Ви повинні подати заяву на аліменти до районного суду (відділу сім’ї та неповнолітніх) за місцем проживання батьків, які не мають аліментів, або особи, яка має право на це, тобто вашої дитини (це набагато зручніше, якщо батько дитини живе далеко або за кордоном). Якщо ви не знаєте, де знаходиться батько дитини, зверніться до суду з проханням призначити для нього посадового особу з питань пробації.

Багато жінок відчувають, що втратили свободу після народження дитини. Їм складніше вийти з дому, повеселитися, зустрітися з друзями, бо майже все життя доводиться підпорядковувати дитині. Однак це не зовсім так. "Час, проведений з дитиною, минає дуже швидко, використовуйте його, щоб показати йому світ, це також гарний час подумати про те, що ви хочете робити далі в житті".

Документи, необхідні для вимоги про аліменти

До заявки на технічне обслуговування необхідно додати такі документи:

скорочена копія свідоцтва про народження;

скорочена копія свідоцтва про народження дитини;

декларація про визнання дитини або рішення про батьківство (якщо дитина перебуває в одних стосунках);

довідка з робочого місця про заробіток;

довідка з бюро праці про допомогу по безробіттю;

дитячі рахунки;

копія позовної заяви та додатків;

скорочена копія свідоцтва про шлюб (якщо ви подаєте заяву на утримання від чоловіка чи дружини);

копія указу про розлучення (якщо ви вже не разом) або наказу про розлучення.

Запам’ятай! До позовної заяви додайте також документи, які можуть підтвердити ваше важке матеріальне становище, а також документи, що підтверджують ваші родинні зв’язки з відповідачем.

Лист із додатками - обов’язково у двох примірниках (один для суду, інший для відповідача) - можна подати особисто (в реєстраційному бюро) або надіслати поштою (рекомендованим листом!). Якщо ви самі їх викладаєте, зробіть третю копію та попросіть підтвердження під час подання претензії.

Коли ви подаєте вимогу про утримання, ви звільняєтеся від судового збору - якщо ви не звертаєтесь за допомогою до адвоката - тоді ви повинні включити консультацію або плату за справу.

Похожие страницы: