Сучасний пластинчастий теплообмінник має гофровані пластини

Деякі технологічні процеси на виробництві потребують охолодження або нагрівання тієї чи іншої рідини без її змішування з іншою рідиною. Для цієї мети застосовуються теплообмінники, які бувають різної конструкції. Оптимальним є пластинчастий тип теплообмінника через своїх особливостей: високий ККД, малі габарити, простота обслуговування та широкий діапазон робочого тиску.

Конструктивно даний тип теплообмінних пристроїв являє собою набір пластин, через які протікає рідина. "Холодні" і "гарячі" пластини розміщуються через одну, і теплова енергія передається від однієї до іншої. Таким чином, відбувається теплообмін між різними рідинами. Виробники пропонують кілька варіантів теплообмінників з пластинами: розбірні, частково паяні і суцільнозварні. Кожен тип має свої переваги. Розбірна конструкція легше в чищенні і обслуговуванні, суцільнозварна здатна витримати більш високі значення тиску. Частково паяна поєднує в собі переваги двох перших типів.

Сучасний пластинчастий теплообмінник має гофровані пластини для збільшення ККД. При цьому площа контакту між пластинами збільшується і збільшується коефіцієнт тепловіддачі через вихрових потоків рідини всередині. Монтажна схема теплообмінника з пластинами будь-якого типу приблизно така: на несучій рамі встановлюються пластини, потім вони стягуються спеціальним пристосуванням, а через отвори в кожному куті пропускаються труби для подачі холодної і гарячої рідини.

Область застосування теплообмінників, в тому числі і пластинчастих, досить велика. Це і нафтохімічне виробництво, і сільське господарство, і харчова промисловість. Для теплопостачання висотних будинків також не обійтися без теплообмінників - доводиться подавати теплоносій на верхні поверхи в кілька етапів.

Обслуговування теплообмінників проводиться, як правило, на місці їх постійного знаходження. Розбірну конструкцію обслуговувати простіше - не потрібно подальша сварка або пайка окремих деталей. Сильно засмічені відкладеннями елементи конструкції міняються на нові, інші промиваються окремо очисним розчином і встановлюються назад. Заодно міняються на нові всі елементи ущільнювачів. У разі суцільнозварний конструкції доводиться окремі пластини при заміні вирізати, а нові потім приварювати на місце вийшли з ладу.


покупал в москве флисовые пледы оптом на этом сайте
Похожие страницы: