Клей ПВА широко застосовується в усіх сферах діяльності. Такий висновок можна зробити не тому, що хтось у своїх корисливих цілях його розкручує для реклами, а тому що без нього в деяких випадках просто не обійтися. Все що потрібно скріпити, можна зробити це завдяки ПВА.
Ким і коли був створений?
У 1912 році німецьким вченим Фрітцем Клаату було відкрито такий хімічний елемент, як винилацетат. Даний склад в той же рік був запатентований. Тільки в 1937 році почали виробляти клей з вінілацетату в комерційних цілях. Донині були розроблені різні склади ПВА з всілякими фізичними властивостями.
Синтетичне волокно у вигляді віналона є основою клею. Шляхом хімічних перетворень з віналона отримують поливинилацетат, який розбавляючи з водою, отримують звичайний клей. Такий склад не токсичний і його широко застосовують в канцелярської діяльності. ПВА буває різного призначення. Таким чином, для досягнення інших цілей в нього додають різні спирти і другорядні хімічні елементи. Завдяки, речовині пластифікатор клей стає пластичним, морозостійким і вогнестійким. Зазвичай повне висихання відбувається за 24 години.
різновиди
Поширені види клею:
побутовий ПВА
Даний вид клею застосовується в основному для поклейки шпалер. Шпалери можливо наносити на різні вертикальні поверхні.
Канцелярський ПВА-К
Найменш токсичним клеєм є канцелярський. Він використовується в різних дрібних офісних та побутових справах. Також такий тип клею широко застосовується в школах і дитячих садах.
Універсальний ПВА-МБ
Універсальний клей ПВА-МБ клеїть все. Можна скріпити предмети з паперу, дерева, порцеляни, тканини та інші. Також його можна використовувати при поклейки тканини і паперу на скло і порцеляна. Деякі додають його в бетонну суміш, грунтовку або шпаклівку.
Супер-клей ПВА-М
ПВА-М вважається найнадійнішим і якісним клеєм. З його допомогою можна склеїти папір, метал, дерево, метал, тканину, шкіру. Він використовується в установках плитки, паркету, лінолеуму. Як і універсальний клен його додають в різні будівельні суміші.
Критерії вибору якісного клею
При покупці ПВА необхідно звернути увагу на його консистенцію. Суміш повинна бути однорідною, в'язкою, без помітних домішок і без грудочок. Стандартний колір клею - білий, тільки при додаванні в нього пластифікатора колір може злегка змінитися на жовтий. Буває, що клей покриває прозора плівка, такий клей вважається хорошим за якістю. Перед експлуатацією плівку необхідно видалити і клей перемішати.
Правильно використовуємо ПВА при поклейке
Поверхня необхідно знежирити і очистити від пилу, бруду.
При поклейке вироби на стіну наносимо клей на виріб
Сильно притискаємо виріб відразу після проклейки на 1-2 хвилини
Залишаємо висохнути на 24 години
Нужна автономная канализация? Выгребная яма на koltsa.com.ua/vikopat_kanalez.html по доступной цене