Синтетичне волокно є основою клею

Клей ПВА широко застосовується в усіх сферах діяльності. Такий висновок можна зробити не тому, що хтось у своїх корисливих цілях його розкручує для реклами, а тому що без нього в деяких випадках просто не обійтися. Все що потрібно скріпити, можна зробити це завдяки ПВА.

Ким і коли був створений?

У 1912 році німецьким вченим Фрітцем Клаату було відкрито такий хімічний елемент, як винилацетат. Даний склад в той же рік був запатентований. Тільки в 1937 році почали виробляти клей з вінілацетату в комерційних цілях. Донині були розроблені різні склади ПВА з всілякими фізичними властивостями.

Синтетичне волокно у вигляді віналона є основою клею. Шляхом хімічних перетворень з віналона отримують поливинилацетат, який розбавляючи з водою, отримують звичайний клей. Такий склад не токсичний і його широко застосовують в канцелярської діяльності. ПВА буває різного призначення. Таким чином, для досягнення інших цілей в нього додають різні спирти і другорядні хімічні елементи. Завдяки, речовині пластифікатор клей стає пластичним, морозостійким і вогнестійким. Зазвичай повне висихання відбувається за 24 години.

різновиди

Поширені види клею:

побутовий ПВА

Даний вид клею застосовується в основному для поклейки шпалер. Шпалери можливо наносити на різні вертикальні поверхні.

Канцелярський ПВА-К

Найменш токсичним клеєм є канцелярський. Він використовується в різних дрібних офісних та побутових справах. Також такий тип клею широко застосовується в школах і дитячих садах.

Універсальний ПВА-МБ

Універсальний клей ПВА-МБ клеїть все. Можна скріпити предмети з паперу, дерева, порцеляни, тканини та інші. Також його можна використовувати при поклейки тканини і паперу на скло і порцеляна. Деякі додають його в бетонну суміш, грунтовку або шпаклівку.

Супер-клей ПВА-М

ПВА-М вважається найнадійнішим і якісним клеєм. З його допомогою можна склеїти папір, метал, дерево, метал, тканину, шкіру. Він використовується в установках плитки, паркету, лінолеуму. Як і універсальний клен його додають в різні будівельні суміші.

Критерії вибору якісного клею

При покупці ПВА необхідно звернути увагу на його консистенцію. Суміш повинна бути однорідною, в'язкою, без помітних домішок і без грудочок. Стандартний колір клею - білий, тільки при додаванні в нього пластифікатора колір може злегка змінитися на жовтий. Буває, що клей покриває прозора плівка, такий клей вважається хорошим за якістю. Перед експлуатацією плівку необхідно видалити і клей перемішати.

Правильно використовуємо ПВА при поклейке

Поверхня необхідно знежирити і очистити від пилу, бруду.

При поклейке вироби на стіну наносимо клей на виріб

Сильно притискаємо виріб відразу після проклейки на 1-2 хвилини

Залишаємо висохнути на 24 години


Нужна автономная канализация? Выгребная яма на koltsa.com.ua/vikopat_kanalez.html по доступной цене
Похожие страницы: