Види каналізаційних систем в житловому будівництві

У приватних житлових спорудах часто відсутня централізована система каналізація та очистка стічних вод. Тому організація і будівництво цих систем лягають на власника будівлі. Звичайно, є література з даного питання плюс інтернет, однак залишається питання, який з варіантів організації вибрати.

Види каналізаційних систем в приватному житловому будівництві:

найдешевший і простий спосіб каналізації - риття вигрібної ями. Має, однак, ряд недоліків. Необхідно постійно видаляти з неї надлишки відходів, неприємний запах буде поширюватися далеко за межі вигрібної ями. Спосіб старий і застосовується зараз рідко.

переливні відстійники вимагають великих земляних робіт, забруднюють навколишню територію, тому створення і застосування їх як каналізації заміського будинку є невиправданим.

установка септика плюс станції глибокого очищення. Найпоширеніший спосіб каналізації на сьогоднішній день. Септики періодично очищають за допомогою асенізаторні машини. Цей варіант дорожче попередніх, зате очищенню піддаються всі стічні води.

РОБИМО КАНАЛІЗАЦІЮ У заміському будинку

Зазвичай установка каналізації в заміському будинку з бруса проходить в три етапи.

Перший - внутрішня розводка труб діаметром 50 мм плюс слив унітазу діаметром 100 мм. Як матеріал зазвичай використовують пластик.

Другий - створення зовнішнього відвідного контуру з труб діаметром 100 мм плюс трійники, куточки, іноді в систему ставлять насос.

Третій - монтаж септика або очисної станції. Роблять його зазвичай з бетонних кілець, що є самим надійним і в теж час найдорожчим варіантом. Металевий або пластиковий септики є дешевшими варіантами, проте менш зручні і надійні в експлуатації.

ПРОВОДКА КАНАЛІЗАЦІЇ В ДОМІ

Монтажем каналізації займаються на останньому етапі будівництва після заливки фундаменту, зведення стін і даху. При створенні внутрішньої розводки орієнтуються на планування приміщень будинку. Колектор зазвичай розташовується під нахилом 20 см Х 1 метр під підлогою, до нього тягнуть сливи від споживачів. Колектор з'єднується із зовнішнім зливний трубою, її вихід з будинку розташовується на заглублении не менше півметра. Для уникнення появи неприємних запахів в домі, особливо багатоповерховому, необхідно монтувати на стояку або на колекторі вентиляційний клапан.

На наступному етапі копаємо траншею до септик, який розташовується на відстані не менше п'яти метрів від будівлі. В траншею укладаємо пластикові труби перетином 100 мм з невеликим ухилом в сторону септика. Попередньо плануємо маршрут так, щоб уникнути кутів і поворотів. Створюємо в траншеї подушку з піску або гравію. Якщо грунт пухкий, заливаємо дно цементним розчином. Щоб уникнути промерзання, вихід труби до септик розташовується на глибині не менше 1,5 метрів.

Під установку септика або очисної станції риється котлован стінки, якого слід укріпити. На дні робиться подушка з піску або щебеню, поверх якої заливається бетонна основа. Резервуар встановлюється з таким розрахунком, щоб верхній край знаходився вище рівня землі. Це необхідно щоб не відбувалося затоплення талими водами в осінньо-весняний період.

Зливна труба монтується в дерев'яному коробі, обробленому машинним маслом. Це необхідно для утеплення щоб відходи не замерзали. При необхідності навколо труби кладуть утеплювач. Однак у більшості випадків додаткове утеплення не потрібно. Промерзання частіше пов'язане з несправністю сантехніки, наприклад поточним краном або унітазом. Постійно поточна з них вода потрапляє на стінки зливної труби, замерзає там і звужує отвір.

КАНАЛІЗАЦІЯ ДЛЯ БУДИНКИ З бетонних кілець

Каналізаційна система з септиком з бетонних кілець є найбільш поширеним видом каналізації для житлових будинків. Відходи по зливним трубах потрапляють в колодязь із залізобетонних кілець є першою камерою, де осаджуються, і відбувається бродіння. Відбувається розшарування: одні відходи випадають в осад, інші піднімаються до поверхні. Верхній шар, досягаючи переливної труби, потрапляє в другу камеру. Осад залишається в першому відділенні, а друга камера очищається по мірі заповнення за допомогою асенізаційної машини.

ПЛАНУВАННЯ РОЗМІРІВ СЕПТИКА

Кількість камер, кілець, глибина септика розраховуються в кожному випадку за індивідуальним проектом:

обсяг розраховується за спеціальними формулами, виходячи з добового обсягу стічних вод орієнтуючись на витрату води на одну людину на добу приблизно двісті літрів.

каналізація в приватному будинку може мати від однієї до трьох камер в залежності від кількості вироблених відходів.

кількість використовуваних бетонних кілець розраховується залежно від їх товщини.

БУДУЄМО СЕПТИК

Роєм котловани за кількістю камер від одного до трьох. Котловани на 20 см перевищують діаметр бетонних кілець. Влаштовуємо на дні подушку з бетону або укладаємо плиту. Ставимо за допомогою техніки бетонні кільця, шви герметизируем, а сам септик обмащуємо зовні бітумом. Верхнє кільце рекомендуємо встановити меншого діаметра, щоб поліпшити термоізоляцію септика.


очистные сооружения для частного дома
Похожие страницы: