Нова якість ліпнини

Декорування ліпниною бере початок у глибині століть. Якщо раніше зали прикрашалися карнизами і розетками, пілястрами і колонами тільки в класичному варіанті, то сьогодні дизайнерів зацікавив декор стін ліпниною в нових стилістичних рішеннях. Елементи класичних архітектурних прикрас застосовуються в таких стилях, як арт-деко, мінімалізм і навіть в етнічному стилі, утворюючи ексклюзивні композиційні рішення.

Нова якість ліпнини

Сучасні будівельники використовують абсолютно нові технології монтажу та якісно нові вироби в порівнянні з минулим століттям. Елементи ліпнини виробляються з поліуретану, полістиролу, скловолокна та інших матеріалів, які можуть задовольнити різноманітні смаки та вимоги клієнтів. Особливі властивості найбільш популярного матеріалу - поліуретану відповідають найрізноманітнішим запитам:

міцний і легкий;

не вбирає вологу і не горить;

може бути жорстким або м'яким;

піддається фарбуванню та розпису.

Матеріал з такими властивостями можна застосовувати для прикраси стін, стель і підлоги, приміщень з підвищеною вологістю і фасадів, де присутня хімічно активна середу вихлопних газів, УФ, опади і перепади температури. Багато відомих торгові марки представляють вироби з поліуретану в широкому художньому асортименті:

Orac Décor, NMC, Європласт, Gaudi décor та інші.

Застосування декоративних елементів

Поліуретанові форми дають простір дизайнерської фантазії. Розетками можна не тільки обрамляти люстри, але і посилити фактурність стіни. Для цієї ж мети підійдуть фальш-колони або молдинг. Граючи на колірних поєднаннях або контрастах елементів можна зонувати простір приміщення.

Воістину універсально використання молдингів в будь-яких стилях і для різних функціональних цілей. Наприклад, зовсім не обов'язково обшивати стіни або стелю, якщо вони рівні, стіновими панелями, достатньо імітувати їх тонким молдінгом. Усередині рамок можна помістити картини або світильники. Молдінгом зручно маскувати проводку та інші комунікації, оформляти ніші, отвори, і полки, обрамляти дзеркала.

монтаж ліпнини

Вибір ліпних елементів величезний, кріплення поліуретанової ліпнини досить просте, його можна виконувати монтажним клеєм. Звичайно, прикраса кімнати многим умільцям цікаво виконати власними силами. Особливих навичок вимагає точний геометричний розрахунок розміщення елементів в просторі кімнати і створення бажаного ефекту. На цьому етапі бажано участь професійних майстрів і дизайнера.

Похожие страницы: