Що Входить до Косметичний ремонт під'їздів

Маю право Що і як часто повинні ремонтувати в під'їздах

Насущний питання для багатьох петербуржців, які проживають у багатоквартирних будинках: у кого вимагати проведення поточного ремонту під'їзду? І як чинити, якщо комунальні служби його не роблять роками?

 

Часто трапляється ситуація, коли мешканці стабільно оплачують рахунки за комунальні послуги, але при цьому не бачать змін в зовнішності власного під'їзду.Фахівці інстанцій, що контролюють діяльність міських ТСЖ, ЖК і ЖБК, сходяться в думці: основна проблема споживачів житлово-комунальних послуг у незнанні ними своїх прав.Петербуржці не в курсі, які роботи зобов'язані виконувати керуючі компанії в рамках того ж косметичного ремонту.

 

Як розповіли кореспонденту "РГ" у житловому комітеті Санкт-Петербурга, періодичність поточного ремонту під'їздів становить один раз на три п'ять років, залежно від класифікації будинків і фізичного зносу.Сюди входять заміна перил, побілка стель, фарбування стін і підвіконь, заміна вікон... Перелік послуг, які комунальники повинні надавати мешканцям багатоквартирних будинків у рамках поточного ремонту, передбачений постановою від 27 вересня 2003N 170 "Про затвердження правил і норм технічної експлуатації житлового фонду".Причому до переліку обов'язкових послуг входить не тільки приведення в порядок самого під'їзду, а й зовнішній благоустрій: ремонт і відновлення зруйнованих ділянок тротуарів, доріжок, огорож і обладнання спортивних, господарських майданчиків і майданчиків для відпочинку.

 

Поточний ремонт парадних фінансується з коштів, що збираються з мешканців будинку.У рахунках на оплату житла та комунальних послуг навіть передбачено рядок "поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку".Тому керуючі компанії, що обслуговують будинок, не мають права вимагати з мешканців додаткових вкладень на косметичний ремонт. А от якщо виникне бажання повісити в під'їзді кришталеві світильники, доведеться розщедритися додатково.

Похожие страницы: