Будівництво будинку - процес непростий

Будівництво будинку - процес непростий. Хазяїн майбутньої будови повинен подумати не тільки про його практичність. Не менш важливий момент - сучасний дизайн особняка. Зокрема, доводиться вибирати спосіб обшивки стелі.

Панелі ПВХ - гарантована практичність

Якщо переслідувати мети економічної доцільності, фахівці радять використовувати практичні панелі ПВХ. Поряд з дешевизною, безсумнівним плюсом є хороша теплоізоляція. Для мешканців має велике і значення звукоізоляція. При наявності високої вологості також набувають даний матеріал.

Проте доведеться змиритися з істотним недоліком такого рішення. При виникненні пожежі листи запалали, в результаті чого виділяються отруйні речовини. Експерти попереджають також про обережність при монтажі панелей, який відрізняється крихкістю. В процесі робіт використовується спеціальний клей.

Оздоблення панелей різна. Вони бувають не тільки стандартними білими. Пластикові вироби мають різнокольорову поверхню, матову або глянсову. Наноситься фарба допомогою спеціальної плівки. Технологія допускає також використання фотодруку. Ефектно виглядає імітації каменя. Відчуття теплоти і затишку в інтер'єрі створюється за допомогою візуального відтворення деревини, наприклад вагонки з модрини.

Оздоблення гіпсокартоном

В цілях теплоізоляції для обшивки стель нерідко застосовують гіпсокартон. Не будемо також забувати, що при гарній звукоізоляції можна гарантувати довговічність поверхні. Разом з тим, в місцях з підвищеною вологістю матеріал не придатний, оскільки листи можуть пожолобитися.

Перш ніж приступити до монтажу стелі, враховують той момент, що вимагаються кріплення на металевий каркас. Дерев'яні бруски не підходять, так як значно скорочується термін експлуатації стелі. У будь-якому випадку варто брати до уваги міцність перекриттів, щоб вони не звалилися під вагою конструкції. Незважаючи на відносну простоту робіт, кріплення гіпсокартону неможливо без помічника. При великій величині листів з ними складно мати справу.

А що, якщо вагонка?

У дерев'яних будинках найчастіше використовують евровагонку з сосни. Дерев'яні рейки повинні бути певних параметрів - однаковими по товщині. Приймається в розрахунок і відстань між ними. Фіксація здійснюється за допомогою довгих шурупів.

Зазори по периметру закривають за допомогою дерев'яного плінтуса. А освітлювальні прилади прикріплюються за допомогою азбестового прокладки або прокладки з джутового утеплювача. Щоб стеля виглядав естетично, ховають проводку, при цьому трубчастий гофрований канал залишається під каркасом. Вагонка покривається акриловими фарбами. Плюс до того на поверхню завдає прозорий лак. У проміжки між латами прокладають тепло-та звукоізоляцію.

Стеля за допомогою МДФ

Один з поширених способів монтажу стелі підшивання - використання деревоволокнистих плит. Вони відмінно справляються з проблемою поглинання звуку і утримування тепла. Якщо мова йде про тих приміщеннях, в яких є велика кількість вологи, набувають призначений для цього вид продукції.

Коли стоїть питання використання неважких конструкцій, листи з МДФ припадуть дуже до речі. Їх вага відносно невеликий. Інший суттєвий момент - достатня міцність матеріалу, він легко піддається механічній обробці.

Похожие страницы: